کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۳۴۶۰۰
تاریخ خبر:

بازار داغ شایعات درباره سقوط مرگبار هواپیمای پریگوژین

بازار داغ شایعات درباره سقوط مرگبار هواپیمای پریگوژین
بازار داغ شایعات درباره سقوط مرگبار هواپیمای پریگوژین

یوگنی پریکوژین رفیق قدیمی ولادیمیر پوتین که بعدها با او دچار اختلاف شد، شب گذشته در یک سانحه هوایی همراه عده‌ای دیگر گذشت.

روسیه و کاخ کرملین فعلا به‌عنوان مظنون اصلی ماجرا شناخته می‌شوند هرچند خودشان این اتهام را رد می‌کنند.

منابع خبری روسیه گزارش دادند طبق بررسی‌های اولیه، جت شخصی رئیس گروه نظامی خصوصی واگنر سقوط کرده و هدف قرار نگرفته است اما روزنامه فایننشال تایمز به نقل از کانال تلگرامی وابسته به واگنر مدعی شد اطلاعات اولیه حاکی از آن است که پدافند هوایی، هواپیما را در شمال مسکو سرنگون کرده است.

مرکز اطلاعات ناوبری هوایی روسیه نشان اعلام کرد هواپیمایی که گفته می شود حامل پریگوژین بود، پروازی نامنظم را تجربه کرد و از ارتفاع ۳۰۰۰۰ فوتی به ۸۰۰۰ پایی فرود آمد. کمیته تحقیقات روسیه اعلام کرد که یک پرونده جنایی مربوط به سقوط جت رییس گروه نظامی خصوصی واگنر در شمال مسکو باز شده است.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا با بیان اینکه از شنیدن گزارش‌ها مبنی بر کشته شدن یوگنی پریگوژین، فرمانده گروه واگنر روسیه در سانحه هوایی متعجب نشده، انگشت اتهام را به سمت پوتین گرفت. یک مقام آمریکایی نیز به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت «کشته شدن» پریگوژین در دولت بایدن پیش‌بینی می‌شد. این مقام همچنین گفت که این حادثه رویکرد کاخ سفید در قبال کرملین یا جنگ در اوکراین را تغییر نمی‌دهد.

همان‌طور که می‌توانید حدس بزنید،‌ بازار شایعه‌ها درباره این موضوع فعلا داغ است. بستگان کریستینا راسپووا، خدمه هواپیمای سقوط کرده، گفته‌اند او قبل حادثه حرف‌هایی درباره دستکاری‌های عجیب هواپیما زده است. آنها ادعا می‌کنند کریستینا راسپووا گفته هواپیما پیش از پرواز، به طور عجیب و غیرقابل درکی برای تعمیرات برده شد که علت آن مشخص نبود.

همزمان با کشته شدن یوگنی پریگوژین در حادثه سقوط هواپیما کاربران اوکراینی تصاویری طنزآمیز از رئیس واگنر منتشر کردند.

تصویر زیر مربوط به چهار ماه گذشته است که در آن رئیس گروه واگنر، روسای دفاعی پوتین را پست و فرومایه خطاب کرده است که در ادارات چاق می‌شوند و در عین حال سربازان خود را رها می‌کنند تا بدون مهمات بمیرند. تصویر پریگوژین مربوط به زمانی است که او بالای سر نیروهای کشته شده واگنر ایستاده و از پوتین و فرماندهان روسیه انتقاد می کند. اما کاربران اوکراینی تصویر او را در کنار هواپیمای سقوط کرده او قرار داده اند.

شوخی کاربران اوکراینی با کشته شدن پریگوژین/عکس

شامگاه چهارشنبه، جت شخصی متعلق به پریگوژین، رئیس واگنرها در نزدیکی مسکو سقوط کرد که در نتیجه آن، ۱۰ نفر جان باختند. آژانس حمل‌ونقل هوایی فدرال روسیه تایید کرد که یوگنی پریگوژین، رئیس گروه نظامی واگنر و دمیتری اوتکین، معاون وی سوار بر هواپیمای سقوط کرده در شهر تور بوده‌اند.

کدخبر: ۵۳۴۶۰۰
تاریخ خبر:
ارسال نظر
 
  • hasan108812

    وقتی تاریخ مصرف تمام بشه !

  • peyman0917

    اصلا دست پوتین در کار نیست، کار کار عوام ل خارجی هست