کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۳۴۸۵۵
تاریخ خبر:

بدنه اسقاطی فراری قدیمی ۱.۸ میلیون دلار فروخته شد

بدنه اسقاطی فراری قدیمی 1.8 میلیون دلار فروخته شد
بدنه اسقاطی فراری قدیمی 1.8 میلیون دلار فروخته شد

یک فراری سوخته که جز شاسی چیز دیگری از آن باقی نمانده، با قیمت ۱.۸ میلیون دلار به فروش رسید؛ اما علت قیمت سرسام‌آور این خودرو Ferrari چیست؟

گجت‌نیوز نوشت: خانه حراج RM Sotheby اخیراً بقایای یک فراری ۵۰۰ موندیال اسپایدر سری اول را با قیمت ۱.۸ میلیون دلار فروخت. البته این اولین باری نیست که یک خودرو با شکل و شمایل عجیب و غریب از فراری با قیمت نجومی به فروش گذاشته می‌شود. پیش از این، فراری F۱۵۰ M۶ مدل ۲۰۱۲ به‌عنوان نمونه اولیه سوپرکار درخشان لافراری به‌واسطه همین خانه حراج با قیمت بین ۱.۴۲ تا ۱.۸۳ میلیون دلار در مزایده قرار گرفت، ولی حداقل با توجه به آخرین اخبار هیچ‌کس حاضر به خرید آن نشد.

لاشه این ماشین از ماشین‌های صفر کیلومتر ارزشمندتر است/ عکس

ساخته‌های قدیمی فراری برخی از با ارزش‌ترین خودروهای کلاسیکی‌اند که در کل دنیا پیدا می‌شوند؛ مثلاً فراری ۲۵۰ جی‌تی‌او مدل ۱۹۶۲ با قیمت حدود ۷۰ میلیون دلار، نه‌تنها یکی از ارزشمندترین خودروهای کلاسیک، بلکه جزو گران‌ترین خودروهای کل تاریخ نام می‌گیرد. با وجود این، فراری ۱.۸ میلیون دلاریِ تازه به فروش رسیده، عملاً قراضه‌ای است که انتظار دارید در یک اوراق‌فروشی ببینید و اگر هم ببینید، حتی نمی‌توانید تشخیص بدهید که خودرو فراری است؛ حالا این قیمت سرسام‌آور برای چنین خودرویی، چه دلیلی دارد؟

این فراریِ سوخته به «فرانکو کورتزه» (Franco Cortese)، راننده حرفه‌ای سابق فراری تعلق داشت که به کسب اولین پیروزی در مسابقات اتومبیل‌رانی برای این خودروساز ایتالیایی در گرند پری روم سال ۱۹۴۷ شناخته می‌شود. او حوالی سال ۱۹۵۴ این خودرو را برای استفاده در پیست مسابقه خرید و پشت فرمان آن در مسابقه میله میگلیا سال ۱۹۵۴ نفر چهارم شد و در مسابقه گولدن شل در گرند پری ایمولا به جایگاه هشتم دست پیدا کرد.

کورتزه مدتی بعد فراری ۵۰۰ موندیال اسپایدر خود را فروخت. پس از آن، چندین بار مالک این خودرو عوض شد تا اینکه در زمانی نامعلوم در اواخر دهه ۶۰ میلادی، طی یک تصادف شدید دچار آتش‌سوزی شد. اما در حالی که کاملاً تخریب شده، کماکان به‌عنوان یک آیتم کلکسیونی ارزش خود را حفظ کرده است. البته شاید فقط شخص صاحب این فراری قراضه باشد که بتواند انگیزه اصلی پشت خرید آن را توضیح بدهد؛ در مقطع کنونی هم هویت این فرد عمومی نشده است.

لاشه این ماشین از ماشین‌های صفر کیلومتر ارزشمندتر است/ عکس

کدخبر: ۵۳۴۸۵۵
تاریخ خبر:
ارسال نظر
 
  • _user_1560687439

    به خدا بیا بدنه پراید رو بهت میدم مفت تا از این سالم تره 😁