کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۳۵۴۹۹
تاریخ خبر:

ولادیمیر پوتین نه می‌بخشد و نه فراموش می‌کند!‌

ولادیمیر پوتین نه می‌بخشد و نه فراموش می‌کند!‌
ولادیمیر پوتین نه می‌بخشد و نه فراموش می‌کند!‌

تقریبا از روزی که پوتین به قدرت رسید، مرگ‌های مرموز بسیار زیادی مانند آنچه سر پریکوژین آمد، در روسیه اتفاق افتاده است. قربانیان معمولا حلق‌آویز شده‌اند، از بلندی افتاده‌اند یا خود را از پنجره به پایین پرتاب کرده‌اند، رگ خود را زده‌اند یا چیزی خورده‌اند که آن‌ها را کشته. قتل‌هایی که خارج روسیه اتفاق افتادند، معمولا بعد بین‌المللی پیدا کردند و سر و صدا کردند اما قتل‌هایی هستند که به دور از چشم‌ رسانه‌ها رخ دادند و هنوز هم یک راز به حساب می‌آیند.

در سال ۲۰۰۳، سرگئی یوشنکوف(Serfgei Yushenkov)، سرهنگ سابق ارتش روسیه وقتی به ضرب گلوله کشته شد که در حال جمع‌آوری مدارکی مبنی بر دست داشتن پوتین در بمب‌گذاری‌های«تروریستی» مسکو در سال ۱۹۹۹ بود.

در همان سال یوری شچکوچیخین(Yuri Shchekochikhin) روزنامه‌نگاری که در مورد بمب‌گذاری‌های ۱۹۹۹ تحقیق می‌کرد به بیماری مرموزی مبتلا شد و خیلی ناگهانی در گذشت.

در سال ۲۰۰۴ ویکتور یوشچنکو(Viktor Yuschenko) نامزد ریاست‌جمهوری اروپا گرای کشور اوکراین که با یک دیوکسین( نوعی سم) بسیار سمی مسموم شد و برای همیشه از قیافه افتاد.

پاول کلبنیکوف( Paul klebinkov) بعد از نوشتن مطالبی در مورد فساد در روسیه و منتشر کردن فهرستی از ثروتمندترین افراد این کشور، بیرون دفترش در مسکو به ضرب گلوله کشته شد.

افسر سابق اف.اس.بی، الکساندر لیتویننکو (Alexander litivineko) یک روسی فراری، در سال ۲۰۰۶ در حال نوشیدن چای آغشته به رادیواکتیو پولونیوم-۲۱۰ مسموم و کشته شد.

همچنین در سال ۲۰۰۶، آنا پولیتکوفسکایا( Anna Politkovskaya) روزنامه‌نگار حقوق بشر در خارج از آپارتمانش در مسکو طی یک عملیات قتل قرارادی که به دست شخصی ناشناس ترتیب داده شده بود، به ضرب گلوله کشته شد.

سرگئی ماگنیتسکی(Sergei Magnitsky) که در مورد دخالت پلیس در تقلب مالیاتی تحقیق می‌کرد، در نوامبر ۲۰۰۹ پس از ضرب و شتم وحشیانه در بازداشت پلیس درگذشت. قوانین ماگنیتسکی هم در ایالات متحده که در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ برای تحریم‌ هر مقام دولتی خارجی که متخلف حقوق بشر باشد؛ ایجاد شد.

استانیسلاو مارکلوف(Stanoslav Markelov)، وکیل حقوق‌ بشر که در تحقیقات درباره‌ی جنایات نظامی روسیه در چچن و مرگ پولیتکوفسکایا و آناستازیا بابوروووا، روزنامه‌نگار در سال ۲۰۰۹ در نزدیکی کرملین به ضرب گلوله کشته شدند.

همچنین در سال ۲۰۰۹ ناتالیا استمیرووا،( Natalia Estemirova) روزنامه‌نگاری که در حال تحقیق در مورد آدم ربایی و قتل توسط نیروهای امنیتی در چچن بود، در خارج از خانه‌اش ربوده شد، چندین گلوله خورد و در جنگل‌های اطراف انداخته شد. بوریس برزوفسکی، الیگارشی روسی و متحد سابق پوتین که به منتقد صریح کرملین تبدیل شد، در سال ۲۰۱۳ در خانه خود در برکشایر در حمامی قفل شده با طنابی به گردنش پیدا شد.

بوریس نمتسوف(Boris Nemstov) رهبر یک حزب مخالف روسی و منتقد صریح تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در سال ۲۰۱۴ که در سال ۲۰۱۵ در نزدیکی کرملین با گلوله کشته شد.

همچنین در سال ۲۰۱۵، جسد میخائیل لسین( Mikhail Lesin) ، یکی از حامیان سابق پوتین، که شبکه تلویزیونی RT را تاسیس کرد، اما بعدها به دلایل نامعلومی اخراج شد، در هتلی در واشنگتن دی سی که تا سر حد مرگ مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود پیدا شد.

دنیس وروننکوف(Denis Voronenkov) نماینده‌ی سابق روسیه، که قبل از فرار به اوکراین از الحاق کریمه به روسیه انتقاد کرده بود، در سال ۲۰۱۷ در کیف خارج از هتل خود به ضرب گلوله کشته شد.

نیکولای آندروشچکنو (Nikolai Andrschenko) بنیان‌گذار روزنامه نووی پتربورگ و منتقد پوتین و فساد در میان مقامات شهری پس از ضرب و شتم توسط گروهی از مهاجمان در سال ۲۰۱۷ در گذشت.

در سال ۲۰۱۸، سرگئی اسکرپیال(Sergei Skripal) یک نیروی نظامی فراری از سازمان اطلاعات نظامی روسیه، و دخترش یولیا توسط نوویچوک گاز اعصاب متعلق به دوران شوروی که روی در خانه‌اش در شهر سالزبری بریتانیا پاشیده شده بود؛ مسموم شدند. هر دو نفرشان اما جان سالم از این مخمصه به در بردند.

نیکولای گلوشکوف( Nikolai Glushkov)دوست نزدیک برزوفسکی و معاون سابق مدیر آئروفلوت _هواپیمایی روسی_ که ادعا می‌کرد ۲۵ درصد از کارکنان آن افسران اطلاعاتی بودند، در سال ۲۰۱۸ با سرب سگش در خانه‌اش در لندن به دار آویخته شد.

در سال ۲۰۱۹، زلیمخان خانگوشویلی(Zelimkhan khangoshvili)یک گرجی که در جریان جنگ دوم چچن علیه روسیه جنگید، توسط یک مامور اف.اس.بی که دستگیر و زندانی شد، در برلین هدف گلوله قرار گرفت.

در سال ۲۰۲۰، الکسی ناوالنی(Alexi Navalny) رهبر مخالفان و معترضان پوتین که الان در زندان است، با گاز اعصاب نوویچوک که ظاهرا روی لباس او پاشیده شده بود مسموم شد.

کدخبر: ۵۳۵۴۹۹
تاریخ خبر:
ارسال نظر
 
  • _user_1562081590

    دمش گررررم