کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۳۷۴۰۸
تاریخ خبر:

همه‌چیز درباره درگیری‌های خونین اردوگاه عین‌الحلوه

همه‌چیز درباره درگیری‌های خونین اردوگاه عین‌الحلوه
همه‌چیز درباره درگیری‌های خونین اردوگاه عین‌الحلوه

همزمان با تشدید درگیری‌ها در اردوگاه فلسطینی «عین‌الحلوه» واقع در جنوب لبنان، تعداد تلفات افزایش پیدا کرد و به هشت کشته و ۱۲۸ زخمی رسید.

درپی درگیری‌های عین الحلوه نجیب میقاتی، نخست‌وزیر پیشبرد امور (موقت) لبنان در تماسی تلفنی با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در این باره گفت‌وگو کرد. میقاتی در این تماس بر اولویت توقف اقدامات نظامی و همکاری با دستگاه‌های امنیتی لبنان برای رفع تنش‌های موجود در اردوگاه مذکور تاکید کرد.

این درگیری‌ها درحالی ازسر گرفته شده است که الجزیره جمعه اعلام کرده بود، توافق آتش‌بس در اردوگاه آوارگان فلسطینی عین الحلوه در جنوب لبنان در نتیجه رایزنی‌های ارتش لبنان و نمایندگانی از جنبش‌های فتح و حماس منعقد شده است.

پنجشنبه شب درگیری‌های شدیدی میان جنبش فتح و طرف‌های دیگر در دو منطقه البرکسات و بستان القدس رخ داد که به زخمی شدن چند تن انجامید. این درگیری‌ها پس از آن شکل گرفت که پنج شنبه دو بمب در اردوگاه عین الحلوه منفجر شد. ترور نافرجام «محمود خلیل» ملقب به «ابو قتاده» یکی از فرماندهان گروه‌ موسوم به «عصبه الانصار» فلسطین در این اردوگاه که هشتم مرداد ماه گذشته رخ داد، بهانه آغاز این درگیری‌ها شده بود. این فرمانده امنیتی مجروح شد، اما یک پناهجوی فلسطینی به نام «عبد فرهود» از اعضای گروه موسوم به «الشباب المسلم» کشته و شش نفر دیگر از جمله دو کودک زخمی شدند.

حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای ضمن ابراز تأسف درباره تشدید درگیری‌ها در عین‌الحلوه اعلام کرد تنها طرف ذینفع از این درگیری‌ها، دشمن صهیونیست است.

حزب‌الله افزود: درست در شرایطی که مبارزان مقاومت فلسطین بزرگترین حماسه‌ها را برای آزادسازی خاک فلسطین به راه می‌اندازند، این درگیری بی‌معنی در اردوگاه عین الحلوه شکل می‌گیرد. ما خواستار آتش‌بس فوری و تعهد به تمام مکانیسم‌های راه‌حلی هستیم که در چارچوب اقدام ملی فلسطین با هماهنگی سرویس‌های امنیتی لبنان درمورد آن توافق شده است. ما صراحتا اعلام می کنیم که با این درگیری ها قاطعانه مخالف هستیم و از همه تلاش‌های همه طرف‌ها برای پایان دادن قاطع به این درگیری‌ قدردانی می‌کنیم.

کدخبر: ۵۳۷۴۰۸
تاریخ خبر:
ارسال نظر