کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۳۷۶۷۳
تاریخ خبر:

فروش کدام مدل آیفون در فرانسه ممنوع شد؟

فروش کدام مدل آیفون در فرانسه ممنوع شد؟
فروش کدام مدل آیفون در فرانسه ممنوع شد؟

زومیت نوشت: فرانسه می‌گوید سطح تشعشعات آیفون ۱۲ اپل بیشتر از حد معمول است و به‌همین‌دلیل فعلا فروش این گوشی متوقف می‌شود.

وزیر اقتصاد دیجیتال فرانسه در مصاحبه‌با روزنامه‌ی پاریزین می‌گوید که اپل باید فروش آیفون ۱۲ را در این کشور متوقف کند. فرانسه ادعا کرده که سطح تشعشعات آیفون ۱۲ فراتر از حد معمول است.

مؤسسه‌ی ANFR که نهاد ناظر بر تشعشعات کشور فرانسه محسوب می‌شود، اپل را از ممنوعیت فروش آیفون ۱۲ مطلع کرده است. بررسی‌های این مؤسسه نشان می‌دهد نرخ جذب خاص (SAR) آیفون ۱۲ کمی بالاتر از آن چیزی است که قانون تعیین کرده.

اپل به درخواست رویترز برای شفاف‌سازی درباره‌ی تصمیم فرانسه پاسخ نداده است. این شرکت شب گذشته گوشی‌های سری آیفون ۱۵ را رونمایی کرد.

وزیر اقتصاد دیجیتال فرانسه می‌گوید که اپل می‌تواند با به‌روزرسانی نرم‌افزاری، مشکل تشعشعات آیفون ۱۲ را حل کند. اپل فروش آیفون ۱۲ را در سال ۲۰۲۰ شروع کرد. امروزه هیچ مدلی از آیفون ۱۲ در فروشگاه آنلاین اپل فروخته نمی‌شود؛ اما این گوشی همچنان در کانال‌های غیررسمی فروش حضور دارد. قیمت گوشی آیفون ۱۲ کمتر از قیمت گوشی آیفون ۱۵ است.

فرانسه گفته است که اگر اپل تا دو هفته‌ی آینده مشکل را برطرف نکند، تمامی دستگاه‌های آیفون ۱۲ در بازار جمع‌آوری خواهند شد. بالابودن نرخ SAR آیفون ۱۲ احتمال ابتلای کاربران این گوشی به برخی از انواع سرطان را افزایش می‌دهد.

کدخبر: ۵۳۷۶۷۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر