کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۳۵۸۱۱
تاریخ خبر:

چه کسی خرابکاری موساد در صنایع نظامی و دفاعی ایران را لو داد؟

چه کسی خرابکاری موساد در صنایع نظامی و دفاعی ایران را لو داد؟
چه کسی خرابکاری موساد در صنایع نظامی و دفاعی ایران را لو داد؟

سخنگوی وزارت دفاع با اعلام جزئیات جدید از پروژه خرابکاری موساد در صنایع نظامی ایران، اعلام کرد فردی که پروژه خرابکاری موساد در وزارت دفاع را لو داد فردی غیرنظامی است.

به گزارش خبرآنلاین
، روز گذشته سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خبر از خنثی سازی و پیشگیری از یک خرابکاری بزرگ در صنایع دفاعی جمهوری اسلامی ایران داد.

بر اساس گزارش های منتشر شده حفاظت اطلاعات وزارت دفاع توانسته است بزرگترین عملیات خرابکاری در صنایع موشکی، هوایی و فضایی وزارت دفاع را کشف و خنثی کند. این خراب‌کاری با هدایت سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و عوامل جهانی آنها صورت پذیرفته بود.

چه کسی خرابکاری موساد را لو داد؟
بنا بر گزارش تسنیم، سردار طلایی نیک سخنگوی وزارت دفاع با اشاره به ابعاد مقابله با خرابکاری موساد در وزارت دفاع گفت: یکی از افرادی که غیرنظامی و در شبکه خرید و شرکتهایی که کار می‌کرد بود حساس می‌شود که چرا طرف خارجی که فروشنده این قطعات است حساس شده و در بازار داخل و توزیع کننده‌های این قطعات را بررسی می‌کرده، لذا این فرد موضوع را با حفاظت اطلاعات وزارت دفاع در میان می‌گذارد.همکاران ما هم اطلاعاتی از قبل داشتند و با استفاده از اطلاعات این فرد بقیه شبکه هم تحت شناسایی قرار می‌گیرد البته به گونه‌ای که موساد متوجه نشود.
همچنین بنا بر گزارش خبرگزاری فارس، سردار رضا طلایی‌نیک سخنگوی وزارت دفاع در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه خبر در تشریح خنثی‌سازی خرابکاری صنعتی موساد در صنایع موشکی، گفت: باید در ابتدا به این نکته اشاره کنم، علت توطئه‌های گوناگون رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران قدرت بازدارندگی ما است که از صنعت دفاعی قدرت موشکی و سایر مولفه‌های اقتدار ما ناشی می‌شود. همان عرصه‌هایی که ما توانسته‌ایم وابستگی ۴۵ سال قبل را به خود اتکایی بیش از ۹۰ درصدی صنعت دفاعی امروز برسانیم. به همین دلیل، دشمنان برای تضعیف و از بین بردن این اقتدار بیکار نمی‌نشینند

سخنگوی وزارت دفاع، بیان کرد: رژیم صهیونیستی و شبکه پشتیبان این رژیم نسبت به چنین موضوعاتی انگیزه دارند چون می‌دانند قدرت بازدارندگی و برتری ایران در خنثی‌کردن تهدیدات دشمنان ما تعیین‌کننده خواهد بود. لذا؛ آن‌ها می‌خواهند این قدرت بازدارندگی را تضعیف کنند. ما به موازات پیشرفت‌های فنی، فناوری، صنعتی و تولیدی که با اتکا به دانشمندان و نخبگان به دست می‌آوریم باید در کنار آن حفاظت و صیانت اطلاعاتی از داشته‌ها و قدرت نظامی خود داشته باشیم.

وی ادامه داد: حفاظت اطلاعات وزارت دفاع با کمک جامعه اطلاعاتی کشور در این حوزه ماموریت دارد و باید به موازات هر پیشرفت و ترقی بدست آمده مراقبت کند تا این پیشرفت‌ها تحت نفوذ، خرابکاری و اقدامات دشمن از جهت اختلال و هرگونه انحراف در مسیر پیشرفت آن‌ها قرار نگیرد. در واقع، هر تولید دفاعی یک پیوست حفاظتی دارد.

ماموریت بزرگ حفاظت اطلاعات وزارت دفاع
سردار طلایی‌نیک در ادامه با اشاره به روند شناسایی عوامل خرابکاری صنعتی موساد در صنایع موشکی وزارت دفاع،‌ تصریح کرد:‌ ما از دو دهه قبل که پیشرفت‌های صنعت دفاعی را داشتیم و محصولات و برنامه‌های جدید در حال به ثمر نشستن بود، شناسایی شبکه‌های اخلاگر دشمن جزو ماموریت‌های حفاظت اطلاعات وزارت دفاع بود.

وی افزود: ماموران حفاظت اطلاعات وزارت دفاع حدود ۹ سال قبل در سال ۱۳۹۳ هنگامی که در حال کار بر روی شبکه دشمن بودند، در فرآیند شناسایی این شبکه که در داخل و خارج کشور مرتبط بود، آن‌ها متوجه می‌شوند که یک تمرکز اطلاعاتی توسط موساد روی برخی موضوعات از جمله همین قطعه کانکتور در داخل صنعت دفاعی وجود دارد. آن‌ها موفق می‌شوند در سال ۹۵ علائم و اطلاعات اولیه را به دست بیاورند.

سخنگوی وزارت دفاع، تاکید کرد: ما سه دوره را پشت سر گذاشتیم تا امروز این خبر مهم اعلام شد که در این فرآیند چند ساله این بزرگترین خرابکاری صنعتی ایران خنثی شده است.

وی ادامه داد: دشمن به دلیل اهمیت نقش و اثربخشی این تسلیحات پرقدرت و موثر در قدرت بازدارندگی ما بدنبال سرمایه‌گذاری بر روی انجام چنین عملیات‌هایی است.

سردار طلایی‌نیک با بیان اینکه دشمن بیکار ننشسته است و تمام تلاش خود را علیه مولفه‌های اقتدار ما به کار می‌گیرد، تصریح کرد: ما در سال‌های گذشته میزان بومی‌سازی قطعات دفاعی به اندازه امروز نبود و بخش خاصی از قطعات (هزار قطعه) و مواد اولیه‌ای که در موشک‌ها، سامانه‌ها، سلاح‌ها و تجهیزات به کار گرفته می‌شود به این دلیل که بخشی از این‌ها هنوز در داخل بومی‌سازی نشده و یا تولید آن اقتصادی نیست. یعنی قطعاتی که کاربرد نظامی و غیرنظامی دارند و در بازار داخلی و خارجی وجود دارد.

وی ادامه داد:‌ وقتی ما این قطعه (کانکتور) را در آن سال‌ها از طریق مسیر تامین، انتقال و خرید تامین می‌کردیم، دشمن کار شناسایی شبکه‌ها و شرکت‌هایی که این قطعه را به وزارت دفاع تحویل می‌دهند را آغاز می‌کند. البته این کار با واسطه هایی که اتفاق می‌افتد. دشمن شناسایی اولیه را انجام می‌دهد و به برخی از این عناصر نزدیک می‌شود که برخی از این عناصر را در شبکه نفوذ و جاسوسی خود در داخل و خارج کشور قرار می‌دهد.

افشای ابعاد جدید از توطئه موساد علیه صنایع موشکی ایران
سخنگوی وزارت در تشریح سایر ابعاد و زوایا توطئه موساد علیه صنایع موشکی، عنوان کرد: آن‌ها از طریق حضور در یک از کشورهای همسایه ما فردی را شناسایی می‌کنند که در سال‌های گذشته یعنی همان سال ۹۵ در فرآیند تامین این قطعه (کانکتور) نقش داشته است.

وی افزود: پس از شناسایی این فرد، وی را با خود مرتبط می‌کنند و از طریق این فرد به عناصری که هم در برخی کشورهای اروپایی و هم در برخی کشورهای آسیای شرقی با این شبکه تامین مرتبط بوده، متصل می‌شوند. البته اتصال آن‌ها با عوامل داخل کشور از طریق چند واسطه انجام شده بود.

سردار طلایی‌نیک در تشریح اهداف موساد از اجرای عملیات علیه صنایع موشکی، گفت: هدف موساد ایجاد اختلال، نقص و انفجار در زمان‌بندی‌های مشخص بوده تا پس از ورود این قطعه به سامانه‌های موشکی در این سامانه‌ها انفجار ایجاد کنند.

وی در تشریح ویژگی‌های کانکتورهای مذکور، ادامه داد: این قطعه ۷ سانتی‌متری از دو بخش جداشونده تشکیل شده است که یک بخش آن شامل ۱۰ تا ۳۲ پین کابلاژی می‌شود. این قطعه انتقال‌دهنده سیستم هدایت و عصبی موشک است و دو تا سه سانتی‌متر قطر دارد. البته شیارهای داخلی آن بسیار ریز است.

سخنگوی وزارت دفاع، بیان کرد: عوامل موساد در برخی از کانکتورها نه همه آن‌ها یک مدار الکتریکی جاسازی کرده بودند تا بتواند ایجاد اختلال کند و انتقال به صورت طبیعی و طبق برنامه هدایت و کنترل در موشک انجام نشود. البته ایجاد اختلال به صورت زمان‌بندی شده برای انفجار هم در برنامه آن‌ها بود تا کانکتور منفجر شود و سیستم از کار بیافتد.

سردار طلایی‌نیک، گفت: همکاران من در سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع چند موفقیت را در خلال این عملیات بدست آوردند. اولین موفقیت این بود که هنگام شناسایی عناصر اولیه به گونه‌ای رفتار شد که دشمن متوجه این موضوع نشود یعنی غافلگیری که می‌خواستند بر روی سامانه‌های دفاعی ما انجام دهند به صورت متقابل علیه خودشان ایجاد شد.

کدخبر: ۵۳۵۸۱۱
تاریخ خبر:
ارسال نظر