کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۳۴۹۱۸
تاریخ خبر:

ژاپن چگونه در جهنم ارومیه جام را از ایران ربود

ژاپن چگونه در جهنم ارومیه جام را از ایران ربود
ژاپن چگونه در جهنم ارومیه جام را از ایران ربود

تیم ملی والیبال ژاپن با ارائه یک عملکرد کم‌نقص و حرفه‌ای با نتیجه سه بر صفر ایران را شکست داد و رویای قهرمانی پنجم را ملی پوشان گرفت.

دیدار فینال بیست و دومین دوره والیبال قهرمانی مردان آسیا در حضور نزدیک به ۹هزار تماشاگر در سالن شش هزار نفری غدیر ارومیه برگزار شد.

در این دیدار که حتی جای سوزن انداختن هم در سالن نبود، تیم ملی ژاپن مقابل ایران به برتری ۳ بر صفر رسید و مقام نخست والیبال قهرمانی آسیا را کسب کرد.

ست اول ۲۵ بر ۲۰، ست دوم ۲۵ بر ۱۸ و ست سوم ۲۵ بر ۱۸ به سود ژاپنی‌ها به پایان رسید.

اولین امتیاز این دیدار مهیج و جذاب را ژاپن کسب کرد ولی اولین تایم اوت فنی در امتیاز ۸ بر ۷ به سود ایران تمام شد.

ادامه مسابقه با عملکرد بهتر و کم اشتباه‌تر ژاپن همراه بود و با استفاده از دریافت‌های بد ملی پوشان کشورمان ۲۵ بر ۲۰ پیروز شدند.

در ست دوم هم ژاپنی‌ها عملکردی بسیار بهتر و کم اشتباه تر داشتند و اجازه هنرنمایی به بازیکنان تیم ملی ندادند ضمن اینکه دریافت‌های ضعیف پاشنه آشیل ایران در این ست بود.

استفاده از تنوع حملات در تیم ژاپن و ضعف بهروز عطایی در بازی‌خوانی این ست را ۲۵ بر ۱۸ به نفع شاگردان فیلیپ بلین کرد تا موج ناامیدی در تماشاگران ایجاد شود.

ست سوم دیدار هم با عملکرد ضعیف ملی‌پوشان تداوم یافت و تنها در سه امتیاز نخست پا به پای ژاپن ادامه یافت و در ادامه این تیم بلین بود با ارائه عملکرد بهتر آن هم درحضور هزاران تماشاگر و تشویق بی‌امان آنها ۲۵ بر ۱۸ پیروز و در نهایت قهرمان این رقابت‌هاشد.

ژاپن با ترکیب یوجی نیشیدا، تائیشی اونودرا، آکیهیرو یامائوشی، ماساهیرو سکیتا، ران تاکاهاشی، یوکی ایشیکاوا و توموهیرو یاماموتو به عنوان لیبرو با سرمربیگری فیلیپ بلین و تیم ملی ایران با ترکیب میلاد عبادی پور، سیدمحمد موسوی، امین اسماعیل‌نژاد، میثم صالحی، محمدطاهر وادی، محمد ولیزاده و محمدرضا حضرت‌پور به عنوان لیبرو با هدایت بهروز عطایی وارد زمین شدند.

حضور تماشاگرانی از ژاپن و تشویق این تیم با پرچم‌های این کشور در سالن و همچنین تشویق کرکننده هزاران تماشاگر مشتاق ارومیه‌ای و صدای شیپورها از نکات جالب توجه فینال بود.

کیومرث هاشمی سرپرست وزارت ورزش، داورزنی رئیس فدراسیون، معتمدیان استاندار و بیرامی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی، حضرت پور نماینده ارومیه در مجلس و جمعی از مسئولین استانی و شهری و همچنین نمایندگانی از سفارت ژاپن در سالن مسابقه حضور داشتند.

دیگر نکته جالب این مسابقه حضور اعضای تیم‌های دیگر مسابقات در داخل سالن که بدلیل نبود جای کافی در ورزشگاه از در کناره‌های زمین بازی این مسابقه را تماشا می‌کردند همچنین تعدادی از پیشکسوتان و جانبازان نیز در سالن حضور داشتند.

گفتنی است در پایان بازی تماشاگران به نشانه اعتراض به عملکرد ضعیف تیم ملی، ژاپن و سعید معروف را تشویف کردند.

موضوع جالب تر آنکه در سال ۲۰۱۵ هم تیم ملی ژاپن در تهران قهرمان شد.

کدخبر: ۵۳۴۹۱۸
تاریخ خبر:
ارسال نظر
 
  • _user_1666087200

    مربی بیسواد و بازیکنان پر ادعا ایران و همچنین شرف بالای ژاپنی ها ،، تمام

  • _user_1560694797

    فقط مربی خارجی

  • Mansourov

    والیبال هم مثل بقیه ورزش‌ها مون شد