کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۳۷۱۱۱
تاریخ خبر:

روزهای سخت طارمی در پرتغال: لطفا مرا ببخش!

روزهای سخت طارمی در پرتغال: لطفا مرا ببخش!
روزهای سخت طارمی در پرتغال: لطفا مرا ببخش!

مهدی طارمی روزهای عجیبی را در پرتغال پشت سر می‌گذارد. با اینکه تنها چهار هفته از فصل جدید سپری شده، حاشیه‌ها یکی یکی سراغش می‌آیند. در تازه‌ترین اتفاق، کارلوس خاویر، اسطوره باشگاه اسپورتینگ علیه طارمی مصاحبه کرد و به توهین نژادی متهم شد.

سایت ورزش سه، متن مصاحبه جنجالی مدافع سابق اسپورتینگ با تلویزیون این باشگاه را روایت کرده است: عجیب است که چرا برخی هنوز می‌توانند اشتباه کنند. تنها راه‌حل این است که یک پاندمی دیگر از راه برسد تا کسی نتواند به ورزشگاه برود. اینطوری داورها احساس راحتی می‌کنند. داورهایی هستند که به محض نزدیک شدن به استادیوم از ترس می‌لرزند و لرزان وارد ورزشگاه می‌شوند. فضایی که در استادیوم پورتو درست می‌شود برای همین است. فضایی شیطانی

وی‌ای‌آر برای کمک به داورها است. داور باید شجاعت می‌داشت و به آن بازیکن مسلمان که وقتی به پرتغال آمد شنا هم بلد نبود و حالا خوب یاد گرفته شیرجه برود دو کارت زرد نشان می‌داد. خیلی عجیب است که داورها در بعضی استادیوم‌ها می‌ترسند چون می‌دانند که ممکن است تعقیب یا اذیت‌شان کنند. لیگ باید برای این موارد مجازات‌های سختی اعمال کند. اگر اینجا انگلیس بود بعضی مربیان حاضر نبودند وارد ورزشگاه بشوند. ولی اینجا ظاهرا از وقتی که پاپ آمده به خیلی‌ها عفو داده و آنها مجوز دارند که هر کاری دلشان می‌خواهد بکنند".

باشگاه پورتو به اظهارات ستاره سابق اسپورتینگ واکنش تندی داشت و در حساب توییتر خود از مقامات مسئول پرتغال خواست در این ماجرا دخالت کرده و مجازات‌هایی سخت اعمال کنند. پورتو، صحبت‌های خاویر را بیگانه‌ستیزانه، نژادپرستانه و نفرت‌پراکن توصیف کرده است.

پینتو دا کاستا، رئیس باشگاه پورتو، هم درباره این ماجرا صحبت کرد و گفت :" یک کارشناس در یک کانال تلویزیونی به طارمی توهین نژادپرستانه کرد و گفت او وقتی اینجا آمد شنا بلد نبود ولی حالا خوب یاد گرفته شیرجه بزند. چطور می‌شود به کسی چنین اجازه‌ای داد؟ نمی‌دانم آیا کمیسیون مقابله با نژادپرستی و دیگر نهادها واکنش نشان می‌دهند یا نه؟ نمی‌دانم. شاید اگر طارمی کاری شبیه رئیس فدراسیون اسپانیا کرده بود سوژه خوبی برای تلویزیون‌ها می‌شد ولی الان کسی اهمیت نمی‌دهد".

در نهایت فشارها بر کارلوس خاویر جوب داد و او ضمن اعتراف به اشتباهش از مهدی طارمی عذرخواهی کرد: می‌خواهم به خاطر حرف‌هایی که چهارشنبه زدم عذرخواهی کنم. در شان من نیست که کسی را این طور بزنم. استفاده از کلمات بیگانه‌ستیزانه و نژادپرستانه در شان من نیست. من دوست‌هایی از همه رنگ‌ها و ادیان دارم. بنابراین از طارمی عذرخواهی می‌کنم. فقط می‌خواستم به سبک بازی‌اش اشاره کنم چرا که برای مستطیل سبزی که او در آن بازی می‌کنم احترام خیلی زیادی قائلم. من برای طارمی و کاری که او برای کشورش کرده احترام زیادی قائلم

کدخبر: ۵۳۷۱۱۱
تاریخ خبر:
ارسال نظر
 
  • peyman0917

    خوب درست گفته

  • _user_1574168298

    حب وبغض تا کجا که به هموطنت توهین میکنن وطن فروشا هم تایید میکنند