کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۳۷۷۱۵
تاریخ خبر:

۵ کارت زرد مقابل هنگ‌کنگ و افغانستان؛ چرا؟

5 کارت زرد مقابل هنگ‌کنگ و افغانستان؛ چرا؟
5 کارت زرد مقابل هنگ‌کنگ و افغانستان؛ چرا؟

شب گذشته در شرایطی تیم امید ایران از ادامه مسیر صعود به المپیک 2024 پاریس بازماند که درنهایت این شمارش تعداد کارت زردهای ایران در مقایسه با مالزی بود که کار دست رضا عنایتی و شاگردانش داد. تیم فوتبال امید ایران در سه مسابقه انجام شده ۹ کارت زرد دریافت کرد ولی در سمت مقابل، مالزی ۴ اخطار گرفت تا این اتفاق موجب شود مالزی با دریافت ۵ اخطار کمتر شانس المپیکی شدن ایران را از بین ببرد.

یاسین سلمانی و محمدامین حزباوی، کاپیتان‌های اول و دوم ایران در نخستین بازی مقابل هنگ‌کنگ کارت زرد گرفتند؛ در دومین مسابقه برابر افغانستان نیز سامان تورانیان، طاها طباطبایی و علیرضا باویه اخطار دریافت کردند و در آخرین دیدار هم با ازبکستان که جدال پرتنشی بود، محمدامین حزباوی، امیر جعفری، یاسین سلمانی و محمدرضا بردبار با کارت زرد جریمه شدند و علاوه بر آنها، مهران فرقانی مدیر تیم فوتبال المپیک نیز اخطار گرفت!

حالا یک سوال مطرح می‌شود و آن اینکه چطور ممکن است در چنین تورنمنتی که قوانین آن از ابتدا مشخص است، چنین سهل‌انگاری در دریافت کارت زرد از سوی بازیکنان تیم ملی آن هم مقابل حریفان نه چندان قدرتمندی مانند هنگ‌کنگ و سپس افغانستان دیده می‌شود؟!

این موضوع نشان دهنده این است که مسئولان تیم امید شاید با جدیت به مسئله صعود فکر نمی‌کرده‌اند و البته عامل دیگری هم وجود دارد که در این بین شرایط را بدبینانه‌تر هم می‌کند و آن بی‌اطلاعی مسئولان فدراسیون و اعضای تیم امید از قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا است که در واقع همین موضوع سبب شد خبر حذف رسمی تیم امید خیلی دیر اعلام شود.

منبع: ورزش 3

کدخبر: ۵۳۷۷۱۵
تاریخ خبر:
ارسال نظر
 
  • peyman0917

    واقعا جای تاسف داره که تیم اینقدر راحت ح ذف میشه

  • Mansourov

    همیشه تو زمین بازی! جنگ ودعوا داریم، خشو نت درتمام وجود رخنه کرده