کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۳۷۷۶۷
تاریخ خبر:

رسمی: علیرضا فغانی نماینده استرالیا در جام ملت‌های آسیا شد

رسمی: علیرضا فغانی نماینده استرالیا در جام ملت‌های آسیا شد
رسمی: علیرضا فغانی نماینده استرالیا در جام ملت‌های آسیا شد

اسامی داوران حاضر در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ که کمتر از ۴ ماه دیگر در کشور قطر برگزار می‌شود، اعلام شد. ۷۴ داور در این دوره از رقابت‌ها حضور دارند که عددی بی‌سابقه است. سایت (AFC) در این‌باره نوشته است: «۳۵ داور به همراه ۳۹ کمک داور، شامل دو داور استندبای (رزرو) برای هر جایگاه از ۱۸ کشور بر مبنای مهارت در مدیریت بازی، دانش فنی، آمادگی فیزیکی و عملکردی که در سطح قاره‌ای و جهانی از خود نشان داده‌اند، انتخاب شده‌اند. همچنین برای اولین‌بار، همه دیدار‌های جام ملت‌های آسیا با سیستم کمک داور ویدئویی (VAR) برگزار خواهد شد».

علیرضا فغانی که سابقه ۲ دوره حضور در جام ملت‌های آسیا و قضاوت در فینال این رقابت‌ها را دارد، این‌بار طبق اعلام (AFC) به عنوان نماینده استرالیا در جام ملت‌های آسیا حاضر است. فغانی که سابقه ۳ دوره حضور در جام جهانی و تجربه ۲ دوره سوت زدن در این رقابت‌ها را دارد و رده‌بندی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بین دو تیم انگلیس و بلژیک را هم سوت زده، در کنار عبدالرحمان قطری از داوران باتجربه این دوره از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا به‌شمار می‌رود.

از اولین حضور بنیادی‌فر تا اولین حضور زنان

در لیست اعلام شده از سوی (AFC) نام ۳ داور دیگر از کشورمان هم به‌چشم می‌خورد. موعود بنیادی‌فر به همراه دو کمک خود سعید قاسمی و علیرضا ایلدروم هم در جام ملت‌های آسیا حاضر هستند. بنیادی‌فر و کمک‌هایش، برای اولین‌بار است که فرصت حضور در جام ملت‌های آسیا را پیدا کرده‌اند.

در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برای اولین‌بار از داوران زن برای قضاوت بازی‌های مردان استفاده شد و (AFC) هم تصیم گرفته برای اولین‌بار در این دوره از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا، از حضور داوران زن برای قضاوت بازی‌ها هم بهره ببرد. کاترین مارگارت جیسویز از استرالیا و یوشیمی یاماشیتا از ژاپن به‌عنوان داور و کیونگ‌مین کیم از کره‌جنوبی، به همراه ماکوتو بوزونو و نائومی تشیروگی از ژاپن به‌عنوان کمک داوران زن در قطر حاضر خواهند بود.

منبع: فوتبال 360

کدخبر: ۵۳۷۷۶۷
تاریخ خبر:
ارسال نظر