کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۳۷۸۴۴
تاریخ خبر:

یزدانی- تیلور؛ جهان چشم‌انتظار تقابل پادشاه و نابغه!

یزدانی- تیلور؛ جهان چشم‌انتظار تقابل پادشاه و نابغه!
یزدانی- تیلور؛ جهان چشم‌انتظار تقابل پادشاه و نابغه!

دیوید تیلور و حسن یزدانی احتمالا بعد از پشت سر گذاشتن تمامی رقبای خود در مراحل مقدماتی، در فینال وزن 86 کیلوگرم برای ششمین بار به مصاف هم می‌روند. رقابتی که تمامی کشتی دوستان جهان در یک سال گذشته برای تماشای آن لحظه شماری کرده‌اند.فینال

اتحادیه جهانی کشتی با ترتیب دادن کنفرانس مطبوعاتی برای دیوید تیلور و حسن یزدانی نشان داد مبارزه این دو فوق ستاره چقدر اهمیت دارد.

تیلور و یزدانی امروز مثل همیشه با احترام در خصوص یکدیگر صحبت کردند و به جای کری خوانی سعی کردند بدون هیچ حاشیه‌ای در رابطه با حریف مستقیم خود جواب سوالات را بدهند. آنها در پایان این نشست هم در کنار یکدیگر ایستادند و به درخواست عکاسان عکس یادگاری گرفتند تا راند ششم دوئل وزن 86 کیلوگرم جهان از همین جا استارت بخورد.

حسن يزدانى و ديويد تيلور در گام نخست رقباى خود را با ضربه فنى بدرقه كردند.

در وزن 86 کیلوگرم، حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم جایدن لاورنس از استرالیا را از پيش رو داشت.
با اينكه حريف استراليايى سعی مى‌كرد با فاصله گرفتن از يزدانى او را خلع سلاح كند، بعد از گذشت دقايقى موتور يزدانى روشن شد و در حالى كه با نتیجه هشت بر دو پيش بود، با ضربه فنی حريفش را شكست داد. يزدانى كاملا خونسرد و آرام روى تشك حاضر بود و با اقتدار استارت زد.

همچنين ديويد تيلور به عجيب‌ترين شكل ممكن كار خود را استارت زد و در ١٥ ثانيه حريف مراكشى را ضربه كرد تا خيلى به زحمت نيفتد.

فرمول جدیدی که اتحادیه جهانی کشتی بر اساس رنکینگ کشتی گیران در نظر گرفته، باعث شده امکان رویارویی حسن یزدانی و دیوید تیلور تا فینال وجود نداشته باشد.

حسن یزدانی در رنکینگ پنجم جهان قرار گرفته و دیوید تیلور با توجه به اینکه بعد از قهرمانی سال گذشته در هیچ تورنمنت بین المللی شرکت نکرده، تا رده هفتم این رنکینگ سقوط کرده است. اما با اینکه گفته می شد ممکن است این دو کشتی گیر در مرحله یک چهارم نهایی بر اساس قرعه کشی صورت گرفته با یکدیگر برخورد کنند و این بار در فینال شاهد این دوئل فوق العاده نباشیم، به نظر می‌رسد فرمولی که اتحادیه جهانی کشتی برای جایگذاری نفرات اول تا هشتم رنکینگ اعلام کرده باعث شده تا از همین حالا مشخص شود یزدانی و تیلور در دو طرف جدول قرار خواهند گرفت.

طبق این فرمول در صورتی که نفرات اول تا هشتم رنکینگ بتوانند تا مرحله یک چهارم نهایی صعود کنند، بر این اساس با یکدیگر روبرو می شوند:
* رنکینگ یک - رنکینگ هشت
* رنکینگ چهار - رنکینگ پنجم
* رنکینگ دو - رنکینگ هفت
* رنکینگ سه - رنکینگ شش

در مرحله نیمه نهایی نیز برنده دو مبارزه اول با هم برخورد خواهند کرد و برنده دو مبارزه دوم نیز با یکدیگر برای رسیدن به فینال نبرد می کنند.
بدین ترتیب راه حسن یزدانی و دیوید تیلور تا فینال از هم جدا شده و حریفان احتمالی ستاره کشتی ایران در یک چهارم و نیمه نهایی هم تا حدودی مشخص هستند. در صورتی که اتفاق خاصی رخ ندهد، یزدانی در یک چهارم نهایی با ناظم امینه از سن مارینو کشتی می گیرد و در نیمه نهایی نیز با رنکینگ یک این وزن یعنی سباستین از لهستان روبرو خواهد شد.
رنکینگ نفرات اول تا هشتم وزن 86 کیلوگرم جهان به شرح زیر است:
1- سباستین(لهستان)
2- بوریس ماکوئف(اسلواکی)
3- عظمت دولت بیکوف(قزاقستان)
4- ناظم امینه(سن مارینو)
5- حسن یزدانی(ایران)
6- ابوبکر اباکاروف(آذربایجان)
7- دیوید تیلور(آمریکا)
8- تایل گاپرین داشویلی(گرجستان)

فینال احتمالی و مسابقه جذاب این دو نفر فردا شب برگزار خواهد شد

کدخبر: ۵۳۷۸۴۴
تاریخ خبر:
ارسال نظر