کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۳۸۱۸۳
تاریخ خبر:

ابهامات درباره رسیدن ورزشگاه آزادی به بازی پرسپولیس-النصر + عکس

ابهامات درباره رسیدن ورزشگاه آزادی به بازی پرسپولیس-النصر + عکس
ابهامات درباره رسیدن ورزشگاه آزادی به بازی پرسپولیس-النصر + عکس

ورزش 3 نوشت: در فاصله 48 ساعت تا دیدار حساس پرسپولیس - النصر و در حالی که این دو تیم فردا (دوشنبه) یک جلسه تمرینی رسمی را در ورزشگاه آزادی پشت سر خواهند گذاشت، تلاش‌ها برای آمادگی استادیوم بزرگ پایتخت برای میزبانی این دیدار حساس ادامه دارد.

اگرچه خبرنگاران امکان حضور در استادیوم و پوشش خبری روند بازسازی ورزشگاه را ندارند، اما خبرنگار ما اطلاعاتی جالب از تحولات روز یکشنبه دارد که احتمالا برای طرفداران پرسپولیس و دنبال‌کنندگان فوتبال ایران خواندنی باشد.

بر اساس آخرین شنیده‌ها، آماده‌سازی ورزشگاه آزادی برای دیدار پرسپولیس - النصر، در سه مرحله ادامه دارد: 1) چمن، 2) سکوهای طبقه اول 3) اتاق وی ای آر؛ که هر کدام از اهمیت خاصی برخوردار هستند.

1) چمن ورزشگاه با یک مهندس تخصصی

امروز تقریبا هیچ اقدامی برای چمن ورزشگاه آزادی انجام نشده اما بر اساس اعلام مسئولان استادیوم آزادی، در روزهای گذشته بانک چمن برای کمک فراخوانده شده و اقداماتی را در برخی از بخش‌های ورزشگاه انجام داده تا کچلی زشت و زننده تا حدی کاهش پیدا کند.

Va

اما همچنان زمانی که از بالا، چمن ورزشگاه آزادی را تماشا می‌کنید، به این نتیجه می‌رسید که هیچ تفاوتی با گذشته نداشته و شاید در بدترین حالت ممکن قرار دارد. با این حال امشب یک فرد متخصص در زمینه چمن ورزشگاه راهی استادیوم شده و قرار است با پایان کار کارگران روی سکو، با تیم خود روی چمن اقداماتی را انجام دهد. با این حال شاید چندان امیدوارکننده نباشد که کیفیت چمن ورزشگاه تفاوت خاصی با گذشته داشته باشد و احتمالا این موضوع باعث انتقاد کادرفنی و بازیکنان هر دو تیم نیز خواهد شد.

2) سکوها در حال آماده‌سازی و استقرار

روند نوسازی سکوهای ورزشگاه آزادی از یک سال پیش آغاز شده و حالا به مراحل خوبی رسیده است. مسئولان توسعه و تجهیز در چند وقت اخیر تمام تمرکز خود را روی طبقه اول و قسمت غربی ورزشگاه گذاشتند تا آنچه را که یحیی گل‌محمدی به «خرابه» تشبیه کرده بود، به حالت عادی برسانند. هم‌اکنون و بعد از بازسازی اولیه، سکوهای سیمانی جدید در قسمت جایگاه قرار گرفته‌اند و تقریبا تمام کار این قسمت نهایی خواهد شد. البته جالب اینکه تا زمان نگارش این گزارش کارگران این بخش با جرثقیل‌های غول‌آسا کار خود را ادامه می‌دهند و این موضوع به پایان نرسیده است. اما نکته جالب اینکه سکوهای طبقه دوم هنوز به همان شکل مخروبه هستند و تقریبا هیچ تلاشی برای آماده‌سازی آنها انجام نشده است. همچنین در طبقه اول، صندلی‌های جدید جای‌گذاری نشدند و شاید این موضوع تا دربی رفت یا دیدار پرسپولیس و الدحیل انجام شود.

3) پایان بخش فنی تکنولوژی داور ویدیویی

شاید مهم‌ترین و کلیدی‌ترین موضوع برای برگزاری بازی، تکنولوژی داور ویدیوی باشد. جایی که برای اولین بار و با الزام ای اف سی، این تکنولوژی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به ایران آورده شده تا در شش بازی آسیایی مورد استفاده قرار بگیرد. دیروز بخش فنی اتاق وی ای آر مورد بررسی قرار گرفت و در حالی که نقصان زیادی برای راه‌اندازی وجود داشت، مسئولان ای اف سی و ورزشگاه آزادی تمام تلاش خود را کردند اما هنوز کار به جایی که باید نرسیده است. نکته مهم اینکه فعلا مراحل نصب دوربین نیز انجام نشده و فعلا همه در تلاش هستند تا اتصال بین سیستم‌ها برقرار شود. امروز مراحل وصل کردن کابل و استقرار مودم‌ها نیز انجام شد.

آنچه در مجموع از شرایط پیداست نشان می‌دهد که ورزشگاه آزادی به سطحی از آمادگی برای میزبانی این بازی رسیده، اما هنوز تا مراحل نهایی نوسازی خود فاصله جدی دارد.

کدخبر: ۵۳۸۱۸۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر