کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۳۷۹۳۷
تاریخ خبر:

فرازمینی روی زمین؛ نمایش یا حقیقت؟

فرازمینی روی زمین؛ نمایش یا حقیقت؟
فرازمینی روی زمین؛ نمایش یا حقیقت؟

روزنامه هفت صبح| جیمی مائوسان، روزنامه‌نگار مکزیکی که به ماجرای بشقاب پرنده‌ و آدم‌ فضایی‌ها علاقه‌مند است، چهارشنبه گذشته در جلسه پارلمان مکزیک، بقایای دو جسد از موجوداتی کوچک را که سه انگشت در هر دست و سرهایی کشیده و البته چروکیده داشتند به سیاستمداران مکزیکی نشان داد و ادعا کرد که این دو جسد را در سال ۲۰۱۷ میلادی در پرو پیدا کرده‌ است.

به‌علاوه او قدمت این اجساد را که توسط دانشگاه مستقل ملی مکزیک مورد بررسی قرار گرفته بود، حدود هزار سال اعلام کرد. مائوسان ادعا کرد که این اجساد به هیچ‌وجه به زندگی روی زمین ربطی ندارند و به موجودات فرا‌زمینی تعلق دارند. این ادعاها سبب شد ماجرای حیات در سیاره‌های دیگر و بشقاب‌ پرنده‌ها دوباره به صدر اخبار جهان بازگردد. اما باید بگوییم نمایش مائوسان چندان خوب پیش نرفت و اما و اگر درباره اجساد نمایش یافته توسط او بسیار پر‌رنگ شد.

شکایت دولت پرو از مائوسان
لسلی اورتیاگا، وزیر فرهنگ پرو می‌گوید که هیچ موسسه علمی در این کشور این نمونه‌ها را غیرانسانی تشخیص نداده است. او همچنین این سوال را مطرح کرده که چگونه این نمونه‌ها از پرو خارج شده‌اند؟ اورتیاگا روز پنجشنبه با اشاره به صحبت‌های مائوسان و همکارانش اعلام کرد که «یک شکایت کیفری از سوی وزارت فرهنگ پرو از برخی افرادی که با این آقایان ارتباط داشته‌اند» به جریان افتاده است. بنا بر گزارش رویترز، جیمی مائوسان در گذشته هم چنین ادعاهای جنجالی مطرح کرده بود. گفته می‌شود که پیش از این نیز اجسادی مشابه آنچه مائوسان در کنگره به نمایش گذاشت، یافت شده بود که در واقع بقایای کودکان مومیایی شده بوده است.

یک شیرین‌کاری و نمایش جعلی
بر اساس گزارش کارشناسان آمریکایی‌، یافته‌های مائوسان در صورت اصالت، با آنچه در گذشته پیدا شده بود که به گفته کارشناسان به بقایای کودکان مومیایی شده مربوط می‌شد، یکسان است. از این‌رو این اجساد را جعلی و داستان مائوسان را ساختگی خواندند. رایان گریوز، خلبان سابق نیروی دریایی آمریکا نیز که در این جلسه شرکت داشت تا تجربه شخصی خود را درباره مشاهده «پدیده‌های نابهنجار ناشناس» به اشتراک بگذارد، به آنچه در کنگره مکزیک روی داد انتقاد داشت و آن را یک «شیرین‌کاری» تمام‌عیار توصیف کرد.

با این وجود جیمی مائوسان در مصاحبه با رویترز ضمن پافشاری بر ادعاهایش گفت که منتقدانش هنوز هیچ مدرکی برای مقابله با نظرات او ارائه نکرده‌اند. او گفت: «آنها می‌خواهند قدرتی که این کشف داشته را از بین ببرند آن‌هم فقط با شهادت، بازجویی و بدون ارائه حتی یک مدرک.

ما سال‌هاست که در حال انجام تحقیقات بوده‌ایم.» مقامات ناسا نیز در کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه هنگام انتشار گزارش خود در مورد توصیه‌هایی برای کمک به پنتاگون در شناسایی و بررسی اشیا ناشناخته، سوالاتی را در مورد دو جسد به نمایش گذاشته شده در مکزیک مطرح کردند. دیوید اسپرگل، رئیس سابق بخش اخترفیزیک دانشگاه پرینستون و رئیس این گزارش گفت که از ماهیت نمونه‌ها اطلاع ندارد و خواستار شفافیت در این زمینه شد. اسپرگل افزود: «اگر چیز عجیبی وجود دارد، نمونه‌ها را در اختیار جامعه علمی جهان قرار دهید تا آن را بشناسیم.»

کدخبر: ۵۳۷۹۳۷
تاریخ خبر:
ارسال نظر